Zbigniew Stanczyk - Film Consultant
             POLSKI PRZEWODNIK PO SAN FRANCISCO
 
Amerykański  znajomy powiedział mi niedawno, ze znam historie tego kraju i widziałem w nim więcej niż większość ludzi, którzy się tu urodzili. 
Być może jest to bardziej  typowe dla imigrantow szukających wiezi z nową ojczyzną.  A moze  mam w sobie jakiś męski instynkt terytorialny, nie poprzestanę dopóki nie zaglądnę w każdy kąt i go dobrze nie poznam.
 
Mieszkając w Kalifornii przez wiele lat ciągle znajdujeę miejsca, ktore mnie zdumiewają. Kiedy już wydaje mi się, ze nic mnie nie zaskoczy, zza rogu wyłania sie coś nowego. To szczególnie jest prawdą w odniesieniu do San Francisco i Doliny Krzemowej.
 
San Francisco to relatywnie małe miasto, liczy zaledwie 800 tysiecy mieszkańców, ale jest nieskończenie inspirujące.  Przez lata pracy na Stanfordzie podejmowałem wielu gości. Wiedziałem, ze ten czas spędzony w zaczarowanym mieście pozostanie w ich pamieci na zawsze. To jeden z lepszych prezentów jaki mogłem im podarować.
 
Oprowadzanie stało sie moim hobby, na ktore poświęcam i dzisiaj wiele wolnego czasu. To najciekawszy wykład jaki  mogę  zaoferować bo wszystko co nas otacza podczas zwiedzania ma swoja historie. Zdarzało mi się spedzic z gośćmi 10-12 godzin i gdy przychodziła pora zakonczyc podróż miałem wrażenie, że byłem daleko od zakończenia opowiesści. Kupuję każda nową książkę o tym mieście i każdorazowo zaczynam naukę od nowa. Zrobiłem pare tysięcy fotografii i ciągle znajduję nowe miejsca, których dotąd nie utrwaliłem.
 
Każdy z nas, nawet ten mieszkający w najodleglejszych punktach ziemi nosi w duszy, sercu lub  w kieszeni kawałek San Francisco. Naprawdę. To jedno z bardziej twórczych i jedno z mocniej promieniujących  ideami miast na świecie.  Zmieniło wiele w świadomości ludzkości, w naszym stylu życia,  w tym co dzisiaj ubieramy (tak, tak), jak dokonujemy tranzakcji płatniczych,  jakiej słuchamy muzyki,  czym sie posługujemy na codzień w porozumiewaniu ze swoim otoczeniem i z innymi kulturami.
 
 
Pozwól, że zabiorę ciebie na ulice San Francisco i pokaze ci magiczna strone tego miasta. .
 
                                        ZbigniewStanczyk@aol.com
                                                   650-323-0377
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Website Builder provided by  Vistaprint